wróć do listy
Top_foto_870x358px_6

Usługa szybkich wypłat – jak działa i kto może z niej skorzystać?


W tym artykule opisujemy:

  1. Jak działają szybkie wypłaty i kto może z nich korzystać?
  2. Korzyści szybkich wypłat
  3. Podsumowanie

Płynność finansowa i przyspieszenie realizacji transakcji to kwestie bardzo ważne dla wielu przedsiębiorców. Szczególnie tych, którzy obsługując dużą ilość klientów potrzebują szybko wykonywać masowe oraz jednostkowe wypłaty np. zakłady bukmacherskie, czy firmy pożyczkowe. W takim wypadku doskonale sprawdzi jedno z najnowszych rozwiązań Dotpay w płatnościach online –  szybkie wypłaty.

Jak działają szybkie wypłaty i kto może z nich korzystać?

Szybkie wypłaty to usługa dedykowana do sektora B2C, z której mogą skorzystać firmy z różnych branż. Jest to rozwiązanie dedykowane szczególnie dla tych przedsiębiorców, którzy błyskawicznie chcą przelewać środki na konta swoich klientów. W tym celu Merchant  (sprzedawca) powinien zintegrować się z systemem Dotpay, co jest niezwykle proste. Dzięki temu będzie mógł zlecić aktywację usługi „szybkie wypłaty”, a następnie utworzyć konto dedykowane do wypłat.

Po aktywacji usługi wystarczy, że sprzedający zasili swoje konto, by móc natychmiastowo zlecać poszczególne wypłaty. Dotpay zrealizuje je, przekazując środki bezpośrednio na wskazane przez Merchanta konta klientów końcowych. W ten sposób szybkie wypłaty gwarantują ekspresowe zaksięgowanie pieniędzy na rachunku odbiorcy.

Korzyści szybkich wypłat

Czas realizacji szybkich wypłat to zaledwie kilka minut, a cała operacja zamyka się maksymalnie w 30 minutach (dla rachunków polskich). Jednak z usługi tej płynie dużo więcej korzyści. Dotpay w tym zakresie współpracuje z 20 najważniejszymi bankami w Polsce oraz niemal wszystkimi bankami spółdzielczymi. Ponadto w większości przypadków szybkie wypłaty obsługiwane są 24 h/7 przez 365 dni w roku.

Duże znaczenie dla przedsiębiorcy ma również maksymalna ilość wypłat i jej jednorazowa wartość. Dlatego dla jednego klienta możne on zrealizować wysokokwotową wypłatę – nawet do 100 000 zł. Z kolei w ilości wypłat Merchant ma jeszcze większą swobodę, gdyż w tej kwestii nie ma ograniczeń. Co więcej, warunki rozliczania są przejrzyste, opierają się na niskiej i ustalanej na jednym poziomie prowizji – bez związku z wysokością przekazywanej kwoty.

Podsumowanie

Innowacje w płatnościach online są bardzo chętnie wykorzystywane przez różnego rodzaju przedsiębiorców. Drzemie w nich duży potencjał dla usprawnienia działania firm. Włączenie szybkich wypłat to duże udogodnienie nie tylko w sensie technicznym, co wynika z niemal natychmiastowej realizacji procesu wypłaty, ale także w sensie formalnym – dzięki jasnym i prostym zasadom rozliczania bez ukrytych kosztów.