Zamknięcie strategicznego sojuszu Nets i Przelewy24 oraz utworzenie nowej wspólnej polskiej grupy w ramach holdingu „P24 DotCard” – FAQ.

Poniżej znajduje się lista odpowiedzi na niektóre z pytań, w związku z zamknięciem strategicznego sojuszu Nets i Przelewy24 oraz utworzenie nowej wspólnej polskiej grupy w ramach holdingu „P24 DotCard”.

Jaka będzie struktura organizacyjna?

Przelewy24 i Dotpay/eCard są obecnie połączone pod wspólnym holdingiem „P24 DotCard”. Nets posiada większościowy pakiet 51% udziałów w tej spółce, a Piotr Kurczewski 49% udziałów w „P24 DotCard” jako udziałowiec. Dodatkowo Piotr Kurczewski pozostaje Prezesem Zarządu Przelewy24. Andrzej Budzik pozostaje Prezesem Zarządu Dotpay/eCard i zostaje Prezesem Zarządu wspólnego holdingu „P24 DotCard”. Podlega bezpośrednio Robertowi Hoffmannowi, Prezesowi Zarządu Concardis, wyznaczonemu na stanowisko Szefa Działu Usług Handlowych w Nets oraz CzłonkowiZarządu „P24 DotCard”.

Dlaczego sojusz między Nets – w tym Dotpay/eCard – i P24 jest dobrym połączeniem?

Przelewy24 i Dotpay/eCard mają silną pozycję na rynku Polskim. Razem, w ramach holdingu „P24 DotCard”, będziemy jednym z największych dostawców usług płatniczych online w Polsce. Jesteśmy przekonani, że znaczny potencjał wzrostu „P24 DotCard” może być zrealizowany w jeszcze większym stopniu dzięki połączonym wysiłkom z Przelewy24. Dzięki kompleksowej ofercie produktowej, głównie w obszarze eCommerce, Dotpay/eCard, Przelewy24 i Nets doskonale się uzupełniają.

Jakich zmian mogą oczekiwać klienci?

Utworzenie holdingu „P24 DotCard” to świetna wiadomość dla wszystkich naszych klientów: będziemy jednym z największych dostawców usług płatniczych online w Polsce – dzięki czemu będziemy  w stanie dostarczać naszym klientom jeszcze lepsze i bardziej efektywne rozwiązania. „P24 DotCard” nadal będzie lokalnym polskim graczem, ale teraz z silniejszą pozycją, dzięki doświadczeniu i wiedzy Nets jako wiodącego ogólnoeuropejskiego dostawcy usług płatniczych. Będziemy w dalszym ciągu wzmacniać nasze portfolio oraz jako część Grupy Nets, będziemy w stanie przyspieszyć rozwój innowacji w obszarze płatności, bazując na naszych wspólnych możliwościach.

Co stanie się z markami Przelewy24, Dotpay i eCard?

Utworzenie „P24 DotCard” nie wpłynie na naszą dotychczasową współpracę z klientami. Marki Przelewy24, Dotpay i eCard zostają zachowane, siedziby i adres kontaktowe pozostają niezmienione, a dotychczasowy Opiekun Biznesowy Państwa firmy nadal będzie odpowiadał za kontakty z naszą firmą.

Czy nastąpią jakiekolwiek zmiany w ofercie produktowej?

Przelewy24, Dotpay/eCard i Nets mają silną ofertę produktów dla sektora e-commerce. Będziemy rozwijać nasze produkty w miarę rozwoju naszej wspólnej działalności.

Czy są jakieś plany dotyczące integracji platform?

Dokładnie przeanalizujemy wszystkie dostępne rozwiązania jakie daje nam sojusz Dotpay/eCard i Przelewy24 również w odniesieniu do platform.  Chcemy zapewnić naszym klientom i partnerom najlepszą możliwą infrastrukturę, produkty oraz usługi.

Czy wszystkie lokalizacje zostaną zachowane?

Będziemy analizować ten obszar i jeśli to konieczne dokonamy zmian, aby móc jak najefektywniej obsługiwać naszych klientów na rynku polskim i zaoferować im najlepszą możliwą obsługę.

Czy Nets szuka dalszych strategicznych sojuszy w Polsce?

Nets zawsze szuka szans na rozwój swojego biznesu – organicznie lub nieorganicznie. Jednak w tej chwili nie ma konkretnych planów połączeń i przejęć w polskim regionie.

Czy będzie to miało wpływ na jakiekolwiek warunki handlowe?

Nie, na ten moment nie będzie to miało żadnego wpływu na obecne warunki handlowe. Powstanie „P24 DotCard” to połączenie, które przyniesie korzyści naszym klientom dzięki ulepszeniom usług i innowacyjnym rozwiązaniom.