Dedykowane linki do płatności

System Dotpay umożliwia generowanie linków do płatności bezpośrednio w panelu administracyjnym sprzedawcy. Wystarczy, że sprzedawca (lub jego pracownik) po zalogowaniu do panelu skorzysta z generatora linków płatniczych, w efekcie czego otrzyma odnośnik do płatności na określoną kwotę. Wygenerowany link może zostać przesłany przez sprzedawcę (np. drogą mailową) do kupującego, co umożliwi dokonanie płatności analogicznie, jakby była ona skierowana ze sklepu.

Funkcjonalność jest idealnym rozwiązaniem dla podmiotów, oferujących indywidualną realizację zamówień i ich wycenę, przykładem są m.in. biura podróży, które przygotowują indywidualną ofertę klientom.

Niewątpliwą zaletą usługi jest to, iż pozwala ona przyjmować płatności bez dokonywania integracji sklepu z systemem Dotpay.

Jeżeli sprzedawca potrzebuje zautomatyzować proces generowania linków, to Dotpay udostępnia również opcję odwołania się do generatora linków za pośrednictwem API (Application Programming Interface). Takie rozwiązanie znajdzie zastosowanie u masowych wystawców faktur, którzy chcą umożliwić swoim klientom płatność bezpośrednio z odnośnika umieszczonego na elektronicznej fakturze.

Sprawdź również: