W związku z doniesieniami, jakie pojawiły się na kilku portalach internetowych, pragniemy zapewnić, że Państwa dane i dane dotyczące transakcji klientów Państwa serwisu nie zostały upublicznione przez Dotpay. Zgłoszenia jakie otrzymaliśmy dotyczyły przekazywania linków do strony płatności gdzie wskazana była kwota oraz nazwa sprzedawcy, a w pojedynczych przypadkach adres e-mail kupującego.

Zapewniamy, że po stronie Dotpay zostały już podjęte odpowiednie kroki mające na celu usunięcie indeksowanych linków z wyszukiwarki Google. W trosce o bezpieczeństwo sklepów i ich klientów wszelkie próby wejścia na ujawnione strony są skutecznie blokowane przez nasz system.

Jak uruchomić obsługę płatności we własnym serwisie WWW?

Wypełnij formularz rejestracyjny. Po weryfikacji wprowadzonych danych, w przeciągu 24 godzin, otrzymasz e-mail z prośbą o przesłanie dokumentów, wymaganych przez organizacje płatnicze. Po ich odesłaniu, otrzymasz o umowę, którą należy podpisać i odesłać do Dotpay. Na podstawie oryginału dokumentu, na wskazany adres e-mail, przekażemy dane do logowania w serwisie Dotpay. Od tej chwili możesz przyjmować płatności online!

Czy muszę podawać wszystkie dane rejestracyjne?

Tak. Dane te są niezbędne do przygotowania umowy.

W celu korzystania z usług Dotpay muszę mieć zarejestrowaną własną działalność gospodarczą?

Tak. Z usług serwisu Dotpay mogą korzystać jedynie podmioty gospodarcze.

Czy mogę przyjmować płatności z zagranicy?

Tak.

Czym jest panel administracyjny?

Panel administracyjny przeznaczony jest do obsługi transakcji, dyspozycji środkami, edycji danych, przeglądania szczegółów i historii transakcji.

Jak przyjmować płatności za transakcje dokonane na moich stronach www lub w moim sklepie internetowym?

W panelu administracyjnym znajdziesz wszystkie informacje i dokumenty: instrukcję obsługi, instrukcję techniczną oraz gotowe moduły i skrypty dla wielu sklepów internetowych oraz platform sprzedaży.

Czy Dotpay stosuje limity transakcji?

Nie. Jednakże górna kwota płatności kartą może zostać określona przez organizacje płatnicze na podstawie oceny ryzyka. Jest ona ustalana i negocjowana indywidualnie.

Skąd będę wiedział, że klient mi zapłacił?

Informacje o każdej wpłacie, dokonanej na Twoje konto w Dotpay, znajdziesz po zalogowaniu się do panelu administracyjnego. Dodatkowo możesz otrzymać powiadomienia  drogą e-mailową lub bezpośrednio do swojego sklepu internetowego.

Czy klienci mojego sklepu płacą prowizję od płatności Dotpay?

Nie, kupujący nie płacą żadnej prowizji. Jedynie w szczególnych przypadkach usługodawca może pobrać opłatę za wpłatę, np. Poczta Polska.

Czy mogę otrzymać od Dotpay rachunek za pobraną prowizję?

Oczywiście. Faktury za prowizję wystawiane są w miesięcznych okresach rozliczeniowych.