Bezpieczeństwo transakcji

  1. Sprawdź wiarygodność sklepu – przejrzyj ofertę, porównaj z innymi sklepami, poczytaj opinie innych klientów. Możesz także sprawdzić Regulamin pod kątem informacji o dostawie, reklamacjach i płatnościach.
  2. Uważaj na wiadomości przychodzące w serwisach społecznościowych i mailem – zwróć uwagę na nadawcę, nazwa i adres e-mail mogą być zupełnie inne niż początkowo się wydawało. Sprawdź, czy wiadomość nie zawiera literówek i błędów np. w odmianie słów. Nie otwieraj załączników i linków z nieznanych źródeł, mogą one zawierać groźne wirusy. Jeśli w przesłanej wiadomości znajduje się link do płatności – uważaj, bo może to być próba wyłudzenia danych.
  3. Przyjrzyj się stronie płatności – przede wszystkim adres strony powinien być poprzedzony symbolem zamkniętej kłódki, a adres powinien zaczynać się od https://, oznacza to, że połączenie jest szyfrowane i bezpieczne dla klienta. Na pasku adresu strony powinna też być zamieszczona nazwa banku lub pośrednika płatności odpowiadająca treści strony.
  4. Zabezpiecz swoje dane – nigdy nie podawaj nikomu loginów i haseł, zwłaszcza do bankowości elektronicznej. Staraj się korzystać z bezpiecznego połączenia Internetowego, sieci publiczne i niezabezpieczone zwiększają podatność komputera/smartfona na ataki hakerskie.
  5. Kontroluj wydatki – ustaw limit dzienny dla płatności kartą i sprawdzaj stan konta, zwłaszcza jeśli dzielisz je z inną bliską osobą, każdą podejrzaną transakcję najlepiej skonsultować z bankiem, gdyż kradzież środków z konta niekoniecznie musi wiązać się z nagłą utratą wszystkich środków, mogą to być również nieregularne wypłaty na stosunkowo niewielkie kwoty.
  6. Wyloguj się – po zakończeniu użytkowania serwisu, w którym wprowadzasz login i hasło pamiętaj o wylogowaniu. Dla własnego bezpieczeństwa nie udostępniaj innym komputera, czy telefonu z których stale korzystasz, a dostęp do nich zabezpiecz hasłem.
Dodatkowe informacje możesz znaleźć także na stronie swojego banku:

Załóż konto i zacznij zarabiać

Poznaj kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu.

Zarejestruj się
Sprawdź jakie to proste

Aktywuj nową metodę
płatności P24NOW