4 rzeczy, które warto wiedzieć na temat Paysafecard

Metody płatności
08.07.2020

Paysafecard (PSC) to jedno z najpopularniejszych rozwiązań płatności przedpłaconych (prepaid). Do sfinalizowania transakcji potrzebny jest specjalny voucher z 16-cyfrowym PIN-em. Po wybraniu tej metody płatności, aby dokończyć proces zakupowy, należy wpisać kod. PSC można kupić na stronie http://www.paysafecard.com oraz u wielu autoryzowanych dystrybutorów. Ten typ płatności najczęściej wykorzystywany jest w branży gier, na przykład na platformach gamingowych. Jednak taką możliwość zakończenia transakcji udostępniają dziś również zakłady bukmacherskie, portfele cyfrowe czy usługi typu cloud. To dopiero początek możliwości, jakie daje PSC.

Paysafecard a bezpieczeństwo

Jednym z głównych czynników wpływających na popularność voucherów gotówkowych paysafecard jest bezpieczeństwo. Możliwość zapłaty za różne usługi w sieci bez podawania danych karty płatniczej czy brak konieczności logowania się do bankowości online sprawiają, że użytkownicy są mniej narażeni na ewentualne ataki hakerskie. Do sfinalizowania transakcji wymagany jest jedynie 16-cyfrowy kod. W związku z tym znika również zagrożenie wycieku wrażliwych danych osobowych, które często należy podać podczas rejestracji czy wypełnianiu różnych formularzy.

Limity i opłaty paysafecard

W przypadku voucherów gotówkowych paysafecard narzucone zostały pewne limity oraz opłaty.

Limity i opłaty
Korzystanie z paysafecardbezpłatne*
Maksymalna kwota transakcji200 zł
*od 7.m-ca użytkowania od środków na koncie10 zł / m-c

Istnieje również możliwość wykupu. W takim wypadku od wypłacanej kwoty potrącane jest 20 zł. Co więcej, naliczana jest również opłata za przewalutowanie, gdy płatności dokonuje się w obcej walucie. W witrynie PSC znajduje się specjalny kalkulator, który umożliwia sprawdzenie rozrachunków w 28 różnych jednostkach. Opłata na ogół waha się od 1 do 7,12% w zależności od wybranej waluty.

Płatność My Paysafecard

Paysafecard, oprócz płatności voucherami gotówkowymi, umożliwia także finalizację zakupów za pomocą internetowego konta płatniczego. By je założyć, należy po prostu zarejestrować się na stronie. Można tam przechowywać zakupione kody i ułatwić sobie finalizację transakcji, gdyż wówczas nie trzeba każdorazowo podawać 16-cyfrowego kodu. Po wybraniu na danej stronie metody płatności PSC wystarczy tylko zalogować się na konto.

Tuż po jego założeniu i potwierdzeniu adresu e-mail użytkownik posiada konto STANDARD. W związku z tym obowiązuje go limit maksymalnych środków przechowywanych na koncie w wysokości 9 tys. zł.

Możliwe jest jednak zwiększenie tych kwot. Wystarczy podnieść status i przejść na konto z rangą UNLIMITED. W tym wypadku konieczne jest jednak wykonanie procesu identyfikacji. Można go zrealizować, przesyłając zdjęcie swojego dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu lub skanując smartfonem specjalny kod QR. Po pozytywnej weryfikacji status zmieni się na UNLIMITED, a limity doładowań i płatności staną się nieograniczone. Mimo tego, limit maksymalnych środków będzie mógł wynosić 19 tys. zł.

Karta Paysafecard Mastercard – płatności na całym świecie Jeszcze inną ofertą PSC jest wyrobienie Karty Paysafecard Mastercard. Zasila się ją przez konto My Paysafecard i można nią płacić zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Co więcej, płatności w tej formie przyjmowane są na całym świecie – wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty Mastercard. Zamówienia tego produktu można dokonać również przez konto internetowe i pobierana jest wówczas roczna opłata w wysokości 40 zł. Na karcie widnieje imię i nazwisko posiadacza, podobnie, jak ma to miejsce w przypadku bankowych kart płatniczych. Na Paysafecard Mastercard również określone są pewne limity.

Karta dla młodzieży

 • Maksymalne dostępne środki na karcie – 4 tys. zł
 • Maksymalne doładowanie na dzień – 4 tys. zł
 • Maksymalne doładowanie na miesiąc – 8 tys. zł
 • Maksymalne doładowanie na rok – brak
 • Limit transakcji – 4 tys. zł
 • Dzienny limit transakcji – 4 tys. zł
 • Limit wypłat z bankomatu – 2 tys. zł
 • Wypłata z bankomatu na dzień – 2 tys. zł
 • Wypłata z bankomatu na miesiąc – 5 tys. zł

Karta dla dorosłych

 • Maksymalne dostępne środki na karcie – 20 tys. zł
 • Maksymalne doładowanie na dzień – 8 tys. zł
 • Maksymalne doładowanie na miesiąc – 20 tys. zł
 • Maksymalne doładowanie na rok – 200 tys. zł
 • Limit transakcji – 4 tys. zł
 • Dzienny limit transakcji – 8 tys. zł
 • Limit wypłat z bankomatu – 2 tys. zł
 • Wypłata z bankomatu na dzień – 2 tys. zł
 • Wypłata z bankomatu na miesiąc – 5 tys. zł.

Podsumowanie

Paysafecard to sposób płatności, który pozwala konsumentom zachować większe bezpieczeństwo i anonimowość podczas finalizacji transakcji. Zwykłe vouchery prepaidowe z limitem do 200 zł sprawdzą się podczas korzystania z usług różnych platform z grami czy oferujących usługi bukmacherskie. Niemniej, zakładając konto My Paysafecard, można korzystać z dodatkowych funkcjonalności, rozszerzając rangę konta do UNLIMITED lub zakładając Kartę Paysafecard Mastercard, którą można płacić na całym świecie.

Sprawdź również inne oferowane przez nas metody płatności.

Załóż konto i zacznij zarabiać

Poznaj kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu.

Zarejestruj się
Sprawdź jakie to proste

Aktywuj nową metodę
płatności P24NOW