Web Billing to nowatorska usługa płatności, która pozwala płacić za usługi lub towary w środowisku stacjonarnego i mobilnego Internetu za pośrednictwem telefonu komórkowego.

Płatność przebiega w ciągu kilku sekund, jest w pełni dyskretna i bezpieczna. Od usług SMS Premium Rate wyróżnia ją brak predefiniowanej wartości, tak więc osoba dokonująca w ten sposób płatności, może być obciążona dowolnie zdefiniowaną kwotą. Usługa ta jest dostępna zarówno dla klientów płacących abonament u operatora telekomunikacyjnego, jak i dla klientów korzystających z usług przedpłaconych typu prepaid. Należna kwota za usługę jest dodawana przez operatora telefonii komórkowej do rachunku klienta lub jest potrącana z jego karty typu prepaid.

Dotpay, przy współpracy z T-Mobile, jako pierwsza firma na rynku płatności internetowych zaoferowała taką formę dokonywania należności. Jest to bardzo atrakcyjna forma płatności dla Użytkowników oferujących dostęp do serwisów lub treści, gdzie jest wymagana pełna elastyczność co do kwoty.

Również sam przebieg płatności jest dla klienta prosty i czytelny. Na stronie internetowej jest proszony o podanie swojego numeru telefonu, otrzymuje zwrotnie SMS-em numer PIN, którym zatwierdza płatność. I to wszystko! Kwota znajdzie się na rachunku telefonicznym lub pomniejszy saldo karty prepaid.

Przykłady wykorzystania usługi WEB Billing:

  • dostęp do płatnej zawartości na stronie internetowej,
  • płatności za usługi transmisji danych (dzielenie danych, hosting, itp.; płatności jednorazowe i w systemie subskrypcji),
  • płatności za towary i usługi w sklepie internetowym,
  • płatności za rezerwacje i zakup biletów wstępu np. na koncerty lub do kina,
  • dostęp do płatnych kanałów telewizyjnych,
  • ubezpieczenia.

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z naszych usług, już dziś możesz zarejestrować konto w kilka minut. Masz jeszcze jakieś pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!